“Mbona Mwanikalia Rohoni?” Tanzania’s Sweetheart Wema Sepetu Cries As She Is Mocked And Accused her Of Having An Abortion, After The Birth Of Zari And Diamond Platnumz’s 2nd Born

Oh and by the way, hivi mtu ukizaa haufi eeh…? Au…? Cuz I think Im missing something… Nauliza jamani… Binaadam, Waliozaa huwa hawafi jamani…. Au…? Na wasiozaa hawafai katika jamii… Na kingine pia, Nilokosa mtoto au watoto katika Duniya hii ni mimi tu wa kuitwa Wema Sepetu au…??? Mbona mwanikalia Rohoni…. Ndio mtoto namtaka, tena Saaaana ila jamani kama Mungu kanipangia nitakuwa nae or nitakuwa nao, na kama hajanipangia pia ntasema Alhamdulillah…. Kutotoa kwa watu wengine kusiwe pigo kwangu…. Na mniwache…. Akha…!!!! Translation Oh and By the way when someone gives birth the do they die or? Because I think I’m missing something. I’m asking, women who have given birth don’t they die. Or women who cannot give birth are they lesser member of society. And if I lack a child or children do I cease to be known as Wema Sepetu or?

Why are you guts tormenting me? Yes I want a child, badly but I don’t know whether God has plans for me to get a kid or not. So if other people are having children let it not be my reason for me to get attacked. Leave me alone!

Loading...

Advertisement

No comments.

Leave a Reply